3 סגמנטים של לקוחות
שכל אתר איקומרס חייב לטרגט

בעולם השיווק והפרסום של היום, קשה לטרגט את האנשים הנכונים עם התוכן הנכון. השימוש בפיקסלים ובעוגיות (במיוחד לאחר השינויים האחרונים ב-IOS) כדי לייצר מכירות עם תשואה טובה לא עובד כבעבר. אחוזי ההמרה צונחים והעלויות לרכישת לקוח גדלות במהירות.

ובכל זאת, יכול להיות שיש פתרון לכל הבלגן הזה – יצירת פלחי לקוחות באמצעות First-Party data (נתוני צד ראשון).  זהו הכלי החזק ביותר לטרגוט הלקוחות שלך.

בניגוד לנתונים של צד שלישי שנאספים על ידי פיקסלים וקובצי Cookie, נתוני צד ראשון נשלפים ישירות מחנות האיקומרס שלך ואיכותיים הרבה יותר ממקורות נתונים חיצוניים. הם מדויקים, מפורטים  ואינם מושפעים  משינויים כמו עדכוני IOS.

שימוש בנתונים אלה ליצירת קהלים מדויקים ורלוונטיים בכל ערוצי השיווק והפרסום, הוא כיום הדרך הטובה ביותר לנצח את השינויים ב-IOS, כמעט חובה לכל עסק בתחום המסחר האלקטרוני.

אך יש עדיין בעיה אחת – כיצד נחליט מי מהלקוחות שלנו אנו רוצים לטרגט על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר?

במקרה הזה, עשינו את העבודה בשבילך, והבאנו לך את שלושת הסגמנטים המומלצים ביותר לשימוש לצרכי הפרסום והשיווק שלך.

לקוחות שצפויים לרכוש בקרוב

כאשר אנו מדברים על אילו לקוחות לטרגט, אחת השאלות הקשות ביותר שעולות היא מתי הלקוחות שלנו יבצעו רכישה חוזרת. טרגט את הלקוחות שלך מוקדם מדי, ואתה עלול לבזבז כספים על הופעות וקליקים. פרסם אליהם מאוחר מדי, והם עשויים למצוא מקום אחר לעשות בו את העסקים שלהם. המשמעות היא שהעיתוי הוא המפתח.

הנה הפתרון – צור פלח (סגמנט) של לקוחות שרכשו מספר פעמים מהאתר שלך, ותטרגט אותם לפי תדירות הרכישה החוזרת הממוצעת שלהם.

תדירות רכישה חוזרת ממוצעת מספר הימים הממוצע שלוקח ללקוח לבצע רכישה נוספת. לדוגמה, אם לקוח ירכוש את ההזמנה השנייה שלו לאחר 40 יום, וההזמנה השלישית שלו לאחר 30 יום, תדירות הרכישה החוזרת הממוצעת שלו תהיה 35 יום.

בעזרת מידע זה, אנו יכולים לוודא שאנו מטרגטים את האנשים הנכונים, בזמן הנכון, בכל פעם.

אנו יכולים לפרסם לכל לקוח בודד בזמן שבו יש סיכוי גבוה יותר שהוא ירכוש שוב, בהתבסס על תדירות הרכישה החוזרת הממוצעת שלו.

המודעות הממוקדות ללקוחות אלו יכולות לכלול קולקציות או מוצרים חדשים, קוד קופון או הנעה לפעולה כדי לגרום להם לחדש את המעורבות באתר שלך. שימו לב שתדירות הרכישה החוזרת משתנה מלקוח ללקוח. המשמעות היא שתזמון הפרסום חייב להתאים להתנהגות הקניות של כל לקוח.

מוצרים שצפויים להירכש בקרוב

הנה עוד פתרון לאותה בעיה בהבנה של מתי לטרגט מחדש את הלקוחות שלך. במקום להתמקד רק במועד שבו הלקוח צפוי לרכוש שוב, בואו נבין איזה מוצר הוא צפוי לרכוש.

עסקי איקומרס רבים מציגים מוצרים הנרכשים מספר פעמים. לרוב מדובר במוצרים מתכלים (אך לא רק) הנרכשים מחדש מעת לעת על ידי אותם לקוחות, שוב ושוב. מוצרים אלה יכולים לכלול טיפוח עור, מזון ומשקאות, בגדים, חומרי ניקוי ועוד.

ההבנה מתי לטרגט מחדש את הלקוחות שלך עם מוצרים אלו זהה למקודם – על ידי הבנת תדירות הרכישה החוזרת הממוצעת של המוצר הנרכש. אם דניאל רוכש חיתולים מהאתר שלכם, ואז רוכש חיתולים שוב אחרי 3 חודשים, ואז פעם שלישית אחרי חודשיים נוספים, אנחנו יכולים להבין שדניאל רוכש חיתולים כל חודשיים וחצי בממוצע.

באמצעות מידע זה, אנו יכולים ליצור פלחי לקוחות אשר מטרגטים לקוחות שרכשו מוצרים מסוימים שוב ושוב, בזמן שבו יש סיכוי גבוה יותר לרכוש אותם שוב.

שימו לב שלכל מוצר יש תדירות רכישה חוזרת משלו.

לקוחות מובילים

שאלה נוספת שעולה כשאנחנו דנים בטרגוט, היא על איזה מהלקוחות שלי כדאי לי להשקיע את כספי הפרסום שלי. האם נוכל להרוויח יותר מטרגוט לסוג מסוים של התנהגות לקוחות? לדעתנו, התשובה היא חיובית.

סגמנט “לקוחות מובילים” מורכב מלקוחות עם אחת או יותר משלוש התנהגויות קניות –

  1. לקוחות שרוכשים בהזמנה ממוצעת גבוהה.
  2. לקוחות שהוציאו הרבה כסף באתר שלך במהלך חייהם.
  3. לקוחות שרכשו מספר פעמים.

זה יוצר סגמנט של הלקוחות הטובים ביותר שלך.

מכיוון שלקוחות רכשו מספר פעמים בעבר, או הוציאו הרבה כסף על המוצרים שלך, טרגוט מחדש שלהם יגרום בדרך כלל ליחס המרה גבוה יותר ולהזמנות גדולות יותר.

אנו יכולים גם ליצור קהל Lookalike או קהל דומה על סמך סגמנט זה, כדי לחפש לקוחות חדשים שיש להם התנהגות קניה דומה ללקוחות הטובים ביותר שלך, ובכך לדייק את הפרסום בפייסבוק, באמצעות נתונים שלפייסבוק אין.

לסיכום, שימוש בסגמנט זה הן במודעות ללקוחות חדשים והן במודעות רימרקטינג יסייע לנו לא רק להביא לקוחות בעלי פוטנציאל גבוה, אלא גם לגרום להם לרכוש שוב ושוב.

כיצד ליצור סגמנטים של לקוחות

ניתן ליצור סגמנטים סטאטיים על ידי ייצוא נתוני הלקוחות שלך לגיליונות אקסל, וסינונם על סמך מאפיינים שונים, כמו מתי הם רכשו או כמה הם הוציאו בכל הזמנה. לאחר מכן ניתן לייבא את הרשימות הללו לפייסבוק ולגוגל, כדי לשמש כקהלים עבור הקמפיינים שלך.

זכור כי נדרש לעדכן את הרשימות הללו באופן ידני מדי פעם, מכיוון שהן אינן מתעדכנות אוטומטית. מומלץ לעשות זאת כל שבוע.זה אולי לוקח זמן, אבל זה בהחלט שווה את זה.

יחד עם זאת, אם יש לך הזדמנות להשתמש בכלי אוטומציה כדי ליצור עבורך סגמנטי לקוחות חכמים, זה יכול לעשות הבדל גדול.

Adscale מציעה פתרון קל ואוטומטי ליצירת סגמנטים דינאמיים.

במקום לייצא רשימות ולנהל אותן באופן ידני, פלטפורמת Adscale מושכת את כל הנתונים שלך באופן אוטומטי, ויוצרת פלחי קהל עם ביצועים מובילים מוכנים לבחירה, כולל סגמנט “קומבו לקוחות מובילים”, וסגמנט “לקוחות שצפויים לרכוש”.

סגמנטים אלו מתעדכנים על בסיס יומי, ומוודאים שכל לקוח חדש נוסף אוטומטית.

אם אתה רוצה ליצור סגמנט משלך – אתה יכול לעשות זאת באמצעות ‘בונה הקהלים’. זה קל מאוד לשימוש ומאפשר לך ליצור סגמנטים מאוד ספציפיים ומותאמים אישית.

כמוכן AdScale  מסנכרנת את הקהלים אוטומטית לחשבון ה-Facebook business manager ולחשבון ה-AdWords שלך, והמידע זמין לשימוש בשיווק גם בדוא”ל וב-SMS.

סיכום

דנו ביתרונות השימוש בסגמנטים של לקוחות, וכיצד הם מציעים אפשרות טרגוט חלופית עם השינויים האחרונים ב-IOS.

כאשר זה הופך להיות יותר ויותר קשה לטרגט בצורה טובה לקוחות שלך ולחפש לקוחות חדשים, סגמנטים של לקוחות המבוססים על נתונים של צד ראשון (first-party data) הופכים לפתרון חובה עבור כל חנות מסחר אלקטרוני.


לקוחות מספרים על AdScale

שאלות נפוצות

מהם היתרונות בשימוש בסגמנטי לקוחות?

סגמנטי לקוחות משתמשים בנתוני חנות בניגוד לנתוני פיקסלים או קובצי Cookie, מה שהופך אותם לאמינים הרבה יותר. בנוסף, אתה יכול לטרגט פלחים מאוד ספציפיים של הלקוחות שלך על סמך מאפיינים והתנהגויות קניות שאתה יכול ליצור רק באמצעות נתוני הלקוחות שלך, וכתוצאה מכך התוצאות טובות יותר.

האם אני צריך להשתמש בכולם?

אתה רוצה לבחור סגמטנים המבוססים על סוג והתנהגות הלקוחות שלך.

כל חנות מסחר אלקטרוני מציעה מגוון שונה של מוצרים ויש לה סוגים שונים של לקוחות. המשמעות היא שסגמנטים שונים עשויים לעבוד היטב עבור חנויות מסחר אלקטרוני שונות.

מה היתרון בשימוש בכלי חיצוני ליצירת סגמנטי לקוחות?

יצירת סגמנטים של לקוחות באופן ידני דורשת הרבה זמן ומאמץ, כמו גם הבנה כיצד לפלח לקוחות על סמך התנהגויות קניות. למרות שזה בהחלט שווה את זה כדי לשפר את התוצאות שלך, שימוש בכלי חיצוני כדי להפוך את התהליך הזה לאוטומטי יחסוך לך הרבה זמן ולא ידרוש שום ידע מוקדם.

Adscale מציעה ‘בונה קהלים’ מהיר וקל, כמו גם סגמנטים מוכנים של לקוחות עם ביצועים גבוהים באמצעות כלי הבינה העסקית.

האם יש דרישות מיוחדות ליצירת סגמנט?

כן – חנות המסחר האלקטרוני שלך חייבת להכיל נתונים (דאטה) כדי לפלח את הלקוחות שלך. ככל שיש לך יותר נתוני לקוחות והזמנות, כך תוכל ליצור יותר סגמנטים ייחודיים.